ژئوممبران LLDPE

 

ژئوممبران LLDPE دو طرف صاف : با توجه به شکل هندسی برخی از سازه ها و رفع مشکل ایجاد ترک زایی تنشی در ژئوممبران و نیاز آنها به استفاده از ژئوممبران انعطاف پذیرتر ژئوممبران LLDPE یا VLDPE طراحی و تولید شده است .

ادامه مطلب

ژئوممبران پلی اتیلن سنگین  HDPE 

 

ورق های پلیمری از جنس پلی اتیلن سنگین HDPE ( چگالی 0.96 گرم بر سانتی متر مربع ) عایق در مقابل سیالات و رطوبت با نفوذپذیری نزدیک به صفر می باشد.

ادامه مطلب

ژئوگرید

ژئوگریدها گروهی از خانواده ژئوسنتتیک ها می باشند که از جنس پلی استر و پلی اتیلن و یا ترکیبی از این مواد و یا سایر مواد مشابه بوده و به صورت ورقهای مشبک تولید می شوند. ژئوگریدها به عنوان تقویت کننده های مناسب مورد استفاده قرار می گیرند زیرا آنها دارای مقاومت کششی بالا و قفل شدگی قابل توجهی با خاک ها هستند.
ژئوگريد در واقع مجموعه ای از نوارهاي پليمري متصل به يكديگر می باشد كه به شكل شبكه در كنار يكديگر قرار گرفته اند. در ميان نوارهاي شبكه ژئوگريد فضاي خالي با ابعاد مناسب جهت افزايش تأثير احاطه كردن خاك، سنگ و ساير مصالح ژئوتكنيكي تعبيه شده است. بنابراين ژئوگريدها شبكه هاي پليمري مشبكي هستند كه در ميان آنها فضاهاي خالي با ابعاد مختلف كه چشمه ناميده مي شوند وجود دارد.

ادامه مطلب

ورق ژئوممبران PVC

 

ورق ژئوممبران PVC نرم یا پلی ونیل کلراید گروهی از ژئوممبران ها هستند که امروزه کاربرد وسیعی در پروژه های عمرانی و آب بندی سازه های زیرزمینی دارند. 
عدم آب بندی سازه های زیرزمینی در مناطقی که با آب های سطحی ، آب های زیر سطحی ، نشت رطوبت از اطراف و ... مواجه هستند از مشکلات بسیار جدی ساختمان ها می باشد که ورق های ژئوممبران PVC با توجه به خصوصیات خود این مشکل را برطرف می نمایند.

ادامه مطلب

ژئومت

 

این نوع از ژئوسنتتیک ها شبکه هایی 3 بعدی از جنس پلی پروپلین هستند که بصورت رشته هایی به هم پیچیده که فضایی بسیار متخلخل دارند (تا %95 تخلخل) تولید میشوند. ژئومت ها جهت محافظت از شیبهای تند و ایجاد فضاهای سبز روی آنها کاربرد گسترده ای دارند. ژئومت ها بدلیل تخلخل بالایشان قابلیت هدایت آب در دو جهت افقی و عمودی و نیز رشد و نمو گیاهان را دارا هستند. مقاومت بالا در برابری UV، وزن سبک و آسانی نصب از مزایای این محصول است. ژئومت در ترکیب با ژئوتکستایل در یکسو و یا هر دو سمت یک ژئوکامپوزیت با عملکرد زهکش با تخلخل بالا را می سازد. عملکرد اصلی این محصول کنترل فرسایش است.

ادامه مطلب