واتر استاپ

 

 

واتر استاپ های هیدروفیلی بر پایه لاستیک ولکانیزه نشده TPE بوده و برای آب بندی درزهای اجرائی مناسب می باشد. این محصول در تماس با آب افزایش حجم می یابد و این افزایش حجم پس از 14 روز به حدود 800 درصد می رسد. افزایش حجم در واتر استاپ های هیدروفیلی 6 ساعت بعد از نفوذ آب آغاز می شود. نکته قابل توجه در مورد واتر استاپ های هیدروفیلی این است که فقط باید در درزهای اجرائی مورد استفاده قرار گیرد و استفاده از آن در درزهای انبساطی ممنوع است.

ادامه مطلب

جی سی ال

 

جی سی ال (Geosynthetics clay liner) تركيبى بر پايه بنتونيت سديم است. اين تركيب با ويژگى هاى منحصر به فرد خود پس از تماس با سيال ( هیدراته شدن )، به ماده اى ژله اى تبديل مى گردد و با تورم شديد خود، آب بندى كامل را در سازه هاى هيدروليكى ايجاد مى نمايد.
جی سی ال یا ژئوسنتتیک کلی لاینر نوعي ژئوکامپوزیت می باشد که از دو لايه ژئوتكستايل پلي پروپيلنی یا یک لایه ژئوتکستایل و یک لایه ژئوممبران تشكيل شده و در بين اين دو لايه بنتونيت سديم ( رس ) ‌پر شده است. این سه لایه از طريق سيستم انحصاری نیدل پانچینگ به يكديگر متصل شده و بصورت يكپارچه در آمده اند. بدين ترتيب بنتونيت سديم در بين دو لايه ژئوتكستايل محبوس شده و در حین حمل و نقل و نصب، جابجايی نخواهد داشت.

ادامه مطلب